michaela ochotska

zivotopis michaela ochotska

17. ledna 2008 v 16:51 | lucik

Michaela Ochotská

Herečka
Datum narození: 19.12.1984 Místo narození: Bruntál, Československo Znamení: Střelec
Michaela Ochotská pochází z Bruntálu. Od malička dělala gymnastiku, hrála tenis a závodně tancovala. Během prázdnin dojížděla za lektory tance na soustředění do Prahy a už tehdy dospěla k názoru, že právě v ní má více možností vyniknout. "Našim jsem se zdála ještě příliš malá a nechtěli mi povolit střední školu v Praze, že prý až tak vysokou."

Nakonec ale rodiče přemluvila. V Bruntále nastoupila do prváku na obchodní akademii a ve třeťáku přestoupila do vytoužené metropole, kde žije již šestým rokem. "Tam kde jsem nyní, tam bych se z Bruntálu asi nedostala. Musela jsem na sobě dřít a má to výsledky." S rodiči si každý den telefonuje. Ještě pořád je pro ně tou malou holkou. Míša je jedináček a o to více se jejich obavy rodičů dají pochopit.

V současnosti studuje Míša čtvrtým rokem Univerzitu mezinárodních vztahů - diplomacii. Vy ji ale budete spíš znát z role Ediny v seriálu Pojišťovna štěstí, coby dceru Jaromíra Hanzlíka a přítelkyni Vojty Kotka. "Nikdy jsem ani nepřemýšlela o tom být herečkou a k roli v seriálu jsme se dostala jen díky castingu." Při studiích na střední škole absolvovala půlroční moderátorskou školu a profesorka, která ji měla na starosti říkala: "Ty jsi rozená herečka" a zkrátka Míšu do castingu přihlásila. Dostavilo se na něj okolo 2000 adeptek z FAMU, DAMU a konzervatoře. Jediná Míša se jej zúčastnila coby neherečka a vyhrála. Ostatní dívky její vítězství dozajista v klidu nenechalo, ale Míša si myslí, že to naopak otevřelo oči holkám, které by chtěly hrát a nemají potřebnou průpravu. "Vůbec jsme nedoufala, že by to mohlo vyjít." Najednou se ocitla před kamerou. "Výhodou bylo, že jsem předtím natočila hodně reklam, většinu pro zahraniční produkce, ale pár jich bylo i pro ČR." Zkušenosti s kamerou tedy již měla. Navíc, dobrý režisér vás dokáže dostat do atmosféry. "Řekne vám, abyste si představila, že jste tam, kde jste a udělala to tak, jak byste to udělala normálně." To se sice pěkně řekne, ale jistě mi, milí čtenáři a čtenářky dáte za pravdu, že jen tak jednoduché to nebude a bude potřeba spousty talentu, odvahy a píle.

Zkušení a ostřílení kolegové Míše ochotně pomáhají. Točí spolu již čtvrtým rokem a tak mezi nimi vládnou takřka rodinné vztahy. Za tu dobu už Míša dostala samozřejmě spoustu dalších nabídek. Když se točil poslední James Bond, zahrála si v něm malou roličku.

Produkce seriálu bere na zřetel, že Míša musí chodit do školy, ale co škola? "Byli by nepříjemní, kdyby tam nebyly výsledky. Ale škola je spokojená, protože ty výsledky tam jsou." Nedávno měla dokonce Míša, jako jedna z deseti nejlepších studentek možnost setkat se s prezidentem Václavem Kalusem a vést s ním diskusi. Politika pro ni není neznámou oblastí. Ráda by se jí v budoucnu aktivně účastnila.

Až jednou dostuduje, mohla by pracovat na velvyslanectví, ambasádě nebo ministerstvech, pokud ovšem nepřijdou další filmové nabídky. "Spoustu nabídek odmítám jen proto, aby mi neublížily." Diplomacie je pro ni důležitou součástí nejen ve škole, ale i v jejím soukromém životě. "Chce to jen, aby člověk věděl, co je důležité a čím by si to mohl pokazit." Nečetla jsem nikdy žádné knihy, co a kdo je a co a kdo není špatný, naučila jsme se to v praxi. "Je dobře se občas spálit a jsem za to ráda. Kolikrát, když mě nějaký člověk podrazil, dalo mi to energii do něčeho jiného a navíc jsem byla příště chytřejší."

Je to pravda odvěká, že chybami se holt člověk učí. Na základě seriálu se Míše otevřely dveře do modelingu. Ve čtrnácti se s ním sice setkala, ale vůbec jí nenadchl. Nyní sice neodmítá pozvání na fashion show, ale do budoucna by se modelingu věnovat nechtěla. Jejím velkým snem je post moderátorky televizních novin.

"Nikdy jsem neměla sen stát se herečkou ani modelkou, ale moderátorkou, to ano." Zatím moderuje různé firemní akce, plesy a večírky, ale nedávno např. i Miss Europe and World Junior 2007 s Janem Čenským a Miss Open s Rayem Korantengem.

A co si myslí o svém hvězdném znamení? "Střelci mají ostré lokty a nic je nepoloží. Myslím si, že v šoubyznysu je potřeba mít kolem sebe nafouknutou bublinu a neřešit to. Časem se člověk setkává s lidmi, kteří vám ublíží, ale i s těmi, kteří vám přejí, ale na druhou stranu i závidí a to vás donutí si tu bublinu vytvořit a mít kolem sebe spoustu známých, ale jen pár těch nejbližších, kterým je možno věřit."

Míša to dozajista myslí upřímně, ale i tak jsem ji požádal, aby mi vyvrátila, že nejde o hvězdné manýry, ale jen o nutnou obranu slušného člověka. "Já jsem do šoubyznysu jít nechtěla, chtěla jsem tancovat a můj sen se splnil, když jsem mohla vystupovat dva roky v muzikálu Pokrevní bratři v paláci Blaník. Pro takovou holku, jako já, která už ty medaile doma má, to bylo velké dobrodružství." Pak ale přišla vysoká škola a casting, který Míšu hodil úplně na jinou kolej. Od všeho toho shonu si odpočine až na Vánoce, které pro ni začínají už od 19. prosince, kdy slaví narozeniny. Už potřetí za sebou je nebude trávit doma ale s celou rodinou ve wellness v Rakousku. "Zarezervujeme hotel, budeme si lebedit, relaxovat, slavit." Když se vrátí domů, udělají si ještě jedny domácí Vánoce. "Je to skoro už tradice." Míša má za sebou bakalářské zkoušky a státnice a pokračuje na magistra.

Chtěla by se věnovat studiu naplno ale musí se rozdělit ve dví. "Škola je pro mě nejdůležitější prioritou. Mám dva roky do magistra a dva do doktorátu, tak to přece nevzdám." Mladá, krásná, úspěšná…Někde přece musí být něco jinak. Přitom, co má Míša navíc od ostatních jí musí někde něco chybět. "Samozřejmě že chybí, a to čas. Potřebovala bych totiž, aby měl den alespoň o deset hodin více." Tak to jí zajisté rádi uvěříme...

 
 

Reklama